Новости > Показать отдельно
WinUAE v2.3.0 beta 12
MetalliC, 22:23, 21-08-2010
Выпущена новая бета-версия эмулятора компьютеров и консолей Амига.
Beta 12:
Beta 12:
- drive letter: without '\' in harddrive paths was detected as a relative path, automatically add missing '\', it was commonly used in old config files
- CD32 pad in 2-button mode usually returned non-existing 3rd button pressed
- CD32 pad in 2-button mode didn't have pullup resistor emulation (was lost when joystick pullups were removed in 2.2)
- autocorrect CD32/CDTV CDA starting position if R-W subchannel data is detected, workaround for a bug (happens on real CD32 and CDTV too) that can cause missed subchannel frames at play startup causing corrupt or missing CD+G graphics
- CD thread safety critical sections moved to common part from image mounter
- CD image mounter in play state while replacing image: state was still reported as playing
- do not enable rawinput if rawinput capable device is inserted after winuae has been started
- 2x or larger filters changed RTG hardware mouse cursor size.. (D3D + hardware RTG cursor only)
- scsi emulation always-on logging disabled, added -scsiemulog command line parameter
Skatin' USA (1989)(Atlantis Software)
Игры ZX Spectrum
» Во что сейчас играем? 09:52
» Рассуждения об играх 09:17
» Picostation PS1 08:47
» Композит на Sega Mark III 08:32
» Арт не относящийся к играм (фан-арт, ИИ-арт по фильмам, аниме и пр.) 07:38
» HVC-CNROM-256K-01 06:33
» Эмуляционный арт 03:18
» покупка/сборка ПК. 01:26
» Комиксы "Monster in My Pocket" 00:12
» Совместное прохождение игр c участием Ниндзя 22:59
» Windows 11 22:50
» Выбор ЭЛТ ТВ для ретро-гейминга 19:49
» FLYCAST - Эмулятор SEGA Dreamcast, Naomi, Atomiswave 19:14
» DuckStation - эмулятор Sony PlayStation 19:10
» 9999 in 1 To CoolGirl Чайки, чайки, не забываем про чайки 18:59