| Разработка и ромхакинг > Ромхакинг |
| [NES] Star Wars (Namco) - Anniversary Edition |
| (1/1) |
| Frank.2026:
Nice to meet you guys. I've grown so fond of this game that I've created a hack that gives the main character 4 HP. So now the game is no longer frustrating but enjoyable. The graphics could have been better. So that's why I'm here. Could anyone help me create a remaster/anniversary edition? I'd be grateful. |
| Беларус:
Ремастер в каком виде? Есть MESEN HD Pack - рисуетса графика поверх игры. Или тебе надо перерисовать графику в самой игре? |
| Frank.2026:
I would like to find someone who can improve the graphics a lot. The game deserves it. |
| Беларус:
Для этово нужны художники, а здесь только хакеры. |
| Frank.2026:
I don't understand this sentence/phrase. |
| Беларус:
For this you need artists, but here there are only hackers. |
| Frank.2026:
thinking about it you're right. |
| Беларус:
Ты можеш попробовать сделать HD pack с помощью ИИ. |
| Frank.2026:
Well, I gladly accept, and thanks! Anyway. Добавлено позже: --- Цитата: Frank.2026 от 24 Май 2026, 22:11:32 ---Well, I gladly accept, and thanks! Anyway. --- Конец цитаты --- If you want, we'll get to work tomorrow, okay? |
| Agent Smith:
Frank.2026, no need to rush. Get the game graphics and post them. People will look, maybe they'll take it on. |
| Навигация |
| Главная страница сообщений |